Dnes je 17. července 2024
svátek slaví: Martina
LunaLuna vychází v 17:01
      a zapadá v 23:58

SlunceSlunce vychází v 04:13
      a zapadá v 20:04
fáze

  
Aktuální postavení planet   
17.07.2024, 22.42 h
planeta Slunce v Kozorohu znamení
planeta Měsíc / Luna ve Lvu znamení
planeta Merkur v Kozorohu znamení
planeta Venuše ve Střelci znamení
planeta Mars v Beranu znamení
planeta Jupiter ve Vodnáři znamení
planeta Saturn v Kozorohu znamení
planeta Uran v Býku znamení
planeta Neptun v Rybách znamení
planeta Pluto v Kozorohu znamení
Váš prohlížeč nezobrazuje formát Flash - nainstalujte si prosím příslušný plugin.

Lunární diář Výživy, hubnutí a metabolismu

Tento lunární diář přináší informace související s výživou, metabolismem, se snížením váhy nebo populárně řečeno - s hubnutím a dietou, dále se zdravým pohybem a výživou, krátce se zdravým životním stylem.
Informuje i ty, kteří řeší opačný problém než většina z nás v tématu Jak přibrat.
Pod tento diář je také zahrnuto téma závislostí, protože souvisí s konzumací (jak cigaret, tak jídla, alkoholu nebo vztahů). A přináší i informace k tématu anorexie a bulimie, opět proto, že se týká výživy.
Pod tímto úvodním článkem najdete seznam všech jednotlivých témat a jejich popis.
Pokud vám tu nějaké téma chybí, napište a doplním jej.
Všechny informace jsou zpracovány na základě lunárního působení na člověka, jeho organismus a život a na základě nejnovějších závěrů vědy, respektive duchovní vědy.
Pokud vám tu nějaké téma chybí, napište, a já jej zpracuji a zařadím.
Chcete-li sledovat určité téma každý den, abyste je nemuseli pracně při každém otevření stránek vyhledávat v menu, klikněte na modré okýnko v seznamu témat níže. Téma se Vám uloží do vašeho diáře (Můj diář) a při každém jeho otevření tam najdete seznam všech takto označených témat z celého Lunárního diáře. Ušetříte si tak čas.

Tipy a recepty týkající se této tématiky budete nacházet pod Tipy - Lunární Diář Diety.
Články obsahující informace z této oblasti najdete pod Články - Lunární diář Diety.
S dotazy z této oblasti se budete moci obracet na Poradny - Lunární diář Diety, kde si zvolíte odpovídající poradnu.
Chcete-li na dané téma založit diskusi – fórum, abyste téma, které vás zajímá, probrali s ostatními uživateli, učiňte tak pod Diskuze Lunární diář Diety.
Celý text lze zobrazit jen registrovanému uživateli s uhrazeným předplatným.
 

Výběr témat do přehledu "Můj Diář":

Výběr témat Lunárního diáře

 
Pro toto téma nejsou aktuálně k dispozici žádné údaje Lunárního diáře.
Toto téma přináší tipy na jídelníček na každý den roku, který poskytuje potřebné živiny a pomůže vám při dodržování správných porcí nejen zredukovat váhu nebo si ji udržet, ale hlavně vašemu tělu přinese zdraví, omladí vás a obnoví vaši energii.
V tomto jídelníčku jde hlavně o druh potravin a jejich zpracování, protože jíme stále více průmyslově zpracovaných potravin, které jsou z hlediska životní energie mrtvé a tělo více zatíží a zanesou ho toxiny, než aby ho vyživily a dodaly mu energii.
Porce si musíte určit podle svého BMR (index bazálního metabolismu, což je množství energie, které tělo potřebuje k pokrytí všech tělesných funkcí za den). Jak si BMR spočítat, najdete v Tipech pod Lunárním diářem Diety. Obecně však platí, že člověk jí více než ve skutečnosti potřebuje. Proto před tím, než si dáte porci na talíř, mějte na paměti starou moudrost: Jez do polosyta a pij do polopita.
 
Téma Jak se dnes jídlo spaluje?... je opravdový bonbónek. Pracovala jsem na něm hodně dlouho, a zkoumala vliv jednotlivých působení lunárních konstelací na metabolismus a spalování. Výsledkem je toto téma, které rozděluje den na dopoledne, odpoledne a večer, a u každé části dne uvádí hodnocení výšky spalování kalorií. K pochopení významu jednotlivých bodů vám poslouží tabulka, která vám vysvětlí, v jaké míře si můžete, při kterém počtu bodů dovolit jíst, abyste nepřibrali.
 
Téma Zhřeším-li dnes, které partie to odnesou?... zní sice nevědecky, ale podobně jako v ostatních případech i zde platí, že začátek jakéhokoli procesu se otiskuje do jeho výsledku. Jestliže si dlouhodobě povolíte ve své stravovací disciplíně, budete sice přibírat na celém těle, ale určitá partie bude přibírat více a stane se výraznější než partie ostatní a to podle dne, odkdy jste na svoji umírněnost rezignovali.
Téma vás informuje o místě, na němž se usadí kalorická přemíra v případě, že jste se do dneška "drželi" a od zítřka (a v příští dny) příjem kalorií nesnížíte.

Úvodní barevná úsečka, která uvozuje výpis lunárních dat k tomuto tématu, i ostatní jednotlivé úsečky budou pouze šedé.
Je to proto, že se jedná pouze o neutrální informaci.
 
Pro toto téma nejsou aktuálně k dispozici žádné údaje Lunárního diáře.
Označuje dny vhodné na základě lunární energie k začátku hubnutí. Pomůže vám začít hubnout ve správný den pro úspěšné a hladké shazování kil, a varuje před dny, kdy začátek hubnutí nepřinese žádané výsledky, nebo po které hrozí jojo efekt. Upozorní na krizi, která se při hubnutí objevuje, abyste se na ni mohli připravit. Dále na dny, kdy hrozí, že budete během celého procesu hubnutí podrážděnější, unavenější i náchylnější k nemocem, pokud během nich s redukcí váhy začnete. Dále vám umožní sledovat vývoj svého hubnutí: bude vás informovat o tom, jak půjde váha během hubnutí dolů, zda hladce, zda se úbytek zpomalí nebo dokonce zastaví. Díky těmto informacím zůstanete klidní, protože budete vědět, že kolísání v úbytku kil není vaše chyba, ale, že tak tělo jen reaguje na lunární energii.
Téma Hubnutí je určeno pro všechny, kteří se chtějí účinně a v co možná nejkratší době zbavit nadbytečných kil. Souvisí-li však nadváha s dědičnými faktory nebo nemocí, pak ani správné načasování začátku diety nic nezmůže. Jestliže máte jistotu, že vaše nadbytečná kila nesouvisí s žádným z výše uvedených důvodů, a přesto se svých kil navíc nemůžete zbavit, měli byste si předtím, než s hubnutím začnete, položit pár otázek. Jsou to otázky, které s tématem zvýšené tělesné hmotnosti souvisí na mentální úrovni, což znamená, že ji předurčují nebo chcete-li, vyvolávají. Tělo totiž neexistuje odděleně od duše člověka, ale duše a tělo jsou naopak otevřeným systémem, v němž je každé vychýlení z rovnováhy na jedné straně vyvažováno vytvořením odpovídající „protiváhy“ na straně druhé. Více se dočtete v článku pod Lunárním diářem Diety.
 
Toto téma vám pomůže začít hubnout ve správný den pro úspěšné a hladké shazování kil, a varuje před dny, kdy je ztrátou času s dietou začínat. Dále vám umožní sledovat vývoj svého hubnutí: bude vás informovat o tom, jak půjde váha během hubnutí dolů, zda hladce, zda se úbytek zpomalí nebo dokonce zastaví. Díky těmto informacím zůstanete klidní, protože budete vědět, že kolísání v úbytku kil není vaše chyba, ale že tak tělo jen reaguje na lunární energii.
Téma Hubnutí je určeno pro všechny, kteří se chtějí účinně a v co možná nejkratší době zbavit nadbytečných kil. Souvisí-li však nadváha s dědičnými faktory nebo nemocí, pak ani správné načasování začátku diety nic nezmůže. Jestliže máte jistotu, že vaše nadbytečná kila nesouvisí s žádným z výše uvedených důvodů, a přesto se svých kil navíc nemůžete zbavit, měli byste si předtím, než s hubnutím začnete, položit pár otázek. Jsou to otázky, které s tématem zvýšené tělesné hmotnosti souvisí na mentální úrovni, což znamená, že ji předurčují nebo chcete-li, vyvolávají. Tělo totiž neexistuje odděleně od duše člověka, ale duše a tělo jsou naopak otevřeným systémem, v němž je každé vychýlení z rovnováhy na jedné straně vyvažováno vytvořením odpovídající „protiváhy“ na straně druhé. Více se dočtete v článku pod Lunárním diářem Diety.
 
Potřebuji zhubnout na… je téma, které vám pomůže pracovat dlouhodobě na problematické partii vašeho těla. Pomůže vám začít s jejím tvarováním ve správný čas (ve smyslu výrazné redukce tělesného tuku i ve smyslu zpevnění, jste-li ochotni začít i cvičit) a zanedlouho uvidíte výsledky. Správně vybraný den k začátku hubnutí a fyzické aktivity skutečně přinese výraznější ztrátu tělesného tuku na určité vybrané tělesné partii, ačkoli se proti této skutečnosti věda staví. I v tomto případě začátek činnosti, v tomto případě hubnutí, kombinovaný s fyzickou aktivitou, podmiňuje její výsledek. Chcete-li tedy například zhubnout jen na bříšku, nebo oblast břicha vyrýsovat a zbavit tělesného tuku, pak si budete moci pro začátek diety vybrat den, kdy se více hubne právě na břišních partiích. Stejně tak si můžete vybrat ke zdokonalení i kteroukoli jinou část těla. To vám umožní cíleně formovat vaši postavu.
 
Téma Na které partie se zaměřit dnes? ... vám umožní ještě cíleněji pracovat na tvarování své postavy. Dozvíte se, která partie v daný den zvýšeně spaluje, a budete tak moci zařadit do svého dietního programu odlehčovací den a/nebo cvičení, kterým zvýšenému spalování podkožního tuku na daném místě ještě pomůžete.
Účinek je platný i tehdy, ačkoli jste jinak zvolili hubnutí zaměřené na tvarování jiných partií.
Dozvíte se také, v jaké míře se daný den tvoří svalová hmota, a zda je vhodné zařadit spíše aerobní cvičení, které má za následek vyšší spalování a tedy vyšší míru redukce váhy (hubnutí), anebo zda cíleně posilovat určité, vámi zvolené partie, protože se posilováním tvoří více svalové hmoty.
Opět platí, že posilování v některé dny je účinější, a nárůst svalové hmoty je při stejné dávce zátěže vyšší než v jiné dny.
 
Toto téma upozorňuje na tendenci k přejídání, na zvýšenou konzumaci jídla, sladkostí a alkoholu na základě konstelací, které podporují nadměrnou chuť k jídlu.
 
Téma Jak přibrat… funguje podle stejných zákonitostí jako téma Jak zhubnout/Dieta, jen je určeno pro ty, kteří chtějí účinně přibrat na váze. Znamená to, že pokud začnete s přibíráním na váze v nevhodnou dobu, kila půjdou nahoru jen stěží, a nebo se brzy vrátí vaše původní váha.
 
Ke zdravému životnímu stylu v dnešní náročné době nekvalitních potravin a stresu, patří očista a detoxikace střevního traktu a celého organismu.
Toto téma upozorňuje na dny, kdy se tělo zbavuje toxinů a je zaměřeno na očistu organismu.
Informuje, kdy je vhodné a nejúčinnější zvolit očistnou kúru projímadlem, klystýrem, a kdy je možné podstoupit kolonoterapii.
Jakákoli očista střevního traktu v nevhodný den, kdy je například zvýšená citlivost zažívacího traktu, nejenže nesplní svůj účel, tj. nepročistí střeva, ani organismus nezbaví toxinů, ale může naopak vyvolat bolest břicha, zatížit organismus a mohou po ní následovat i dlouhodobé střevní potíže a potíže s vyprazdňováním.
Kolonoterapie aplikovaná v nepříznivou dobu může vyvolat ve střevech i patologické změny.
Naopak, ve vhodně zvolený den se účinek těchto pravidelně aplikovaných procedur, projeví na zřetelně se lepšícím zdraví, stavu kloubů, výši cholesterolu, stavu jater a ledvin, na zřetelně zvýšeném tonu pokožky celého těla, na čistší, bělejší barvě očního bělma a celkově očí, které budou zářivější, jazyk začne být růžový a zbaví se bělavého povlaku, a v neposlední řadě na zásadním zvýšení imunitního systému.
Zásadně se zlepší i vaše duševně psychická kondice. Začnete lépe spát, budete mít mnohem více energie a budete klidnější.
 
Odlehčovací den označuje den, kdy je vhodné tělu a specifickým orgánům odlehčit bylinným čajem, vodou, případně ovocnou kúrou a poskytnout jim odpočinek, vedoucí k regeneraci. Na každý den podle vládnoucí energie připadají vhodné čaje, i ovocné šťávy. Tyto jsou v harmonické vibraci s lunární energií dne, a proto mají zesílený účinek. V případě, že je u jednoho dne doporučeno více druhů čajů, případně účinnost jednoho v určitou hodinu končí a působit začíná druh jiný, je třeba dodržovat mezi konzumací obou druhů alespoň hodinovou přestávku. Abyste pro sebe mohli zvolit ten nejvhodnější, najdete v sekci Články pod Lunárním herbářem Diety Malý herbář, který všechny doporučované byliny popisuje z hlediska účinku na tělo i duši, dále popisuje případné nežádoucí účinky, upozorňuje na to, pro koho a kdy je čaj nevhodný, na způsobu přípravy apod. Během odlehčovacích dnů můžete pít také jen vodu. Nikoli však z vodovodu nebo vodu minerální. Vzpomínáte si na pohádku o živé a mrtvé vodě? Pro odlehčovací den si připravte oživenou vodu podle receptu v sekci Tipy pod Lunárním diářem Diety.
 
Pro toto téma nejsou aktuálně k dispozici žádné údaje Lunárního diáře.
 
Půst je další nepostradatelné téma související se zdravým životním stylem a očistou organismu, a udržováním optimální váhy a zdraví. Toto téma vás upozorní na dny pro tuto proceduru vhodné. Půst vede k rozpouštění zkrystalizovaných ložisek toxických látek v těle, bloků, center bolesti a nemoci s nahromaděnou negativní energií. Proto vás toto téma upozorní, kterých orgánů a částí těla se detoxikační a ozdravné působení těla týká, abyste mohli půst doplnit i jinými pomocnými procedurami.
 
Téma Ranní oteklost řeší problém oteklých víček a obličeje po ránu, a pomáhá mu předejít. Upozorňuje na dny, kdy má tělo sklon zadržovat více tekutin, což má po probuzení za vinu právě nadměrnou oteklost očí, obličeje, případně celého těla.
 
Téma Ukončení závislostí a zlozvyků je zařazeno do Lunárního diáře výživy, hubnutí a metabolismu proto, že je také spojeno s konzumací, v tomto případě s nadměrnou konzumací. A to buď jídla, alkoholu, cigaret, drog, citů (případy vztahových závislostí) nebo práce (workoholismu). Toto téma upozorňuje na dny, kdy je možné se začít úspěšně zbavovat nejen přejídání, ale i dalších závislostí a zlozvyků: kouření, okusování nehtů, nadměrné konzumace alkoholu, citové závislosti a workaholismu.
 
Bulimie / anorexie… je téma, které upozorňuje na dny, které mohou vyvolat recidivu u obou těchto poruch. Tím umožní všem, kterých se to týká, aby se vnitřně posílili a s tímto ohrožení vědomě pracovali. Toto téma je postaveno na stejné úvaze jako téma Mlsný jazýček, totiž, že vědomý přístup k potížím znamená poloviční úspěch v řešení problému.
 
 
Astronox - Lunární diář © 2010 | CMS domino